- See võtab rohkem aega, kui sa arvad, sest pärast seda, kui põhimõtted on kohale jõudnud, tuleb kogu nõutud funktsionaalsuse realiseerimiseks palju väga sarnaseid klasse kirjutada. Osa jäidki kirjutamata.
- Google Code on koodi haldamiseks väga mugav koht, imelik, et TTÜ ise sarnast asja ei võimalda (parandage, kui peaksin eksima)
- Tomcat’i vaikimisi paigaldus Kubuntus on algajavaenulik, log4java ja hibernate tööle saamiseks tuli mitmeid kordi logidest stacktrace lugeda. Lõpuks läks vaja järgnevat /etc/tomcat6/policy.d/04webapps.policy failis:
permission java.net.SocketPermission "127.0.0.1:5432", "connect,resolve";
permission java.io.FilePermission "/var/lib/tomcat6/webapps/-", "write";
permission java.lang.RuntimePermission "getProtectionDomain";
permission java.lang.reflect.ReflectPermission "suppressAccessChecks";
permission java.util.PropertyPermission "ANTLR_DO_NOT_EXIT", "read";
permission java.util.PropertyPermission "ANTLR_USE_DIRECT_CLASS_LOADING", "read";
- Sellist faili nagu Catalina.out Kubuntus ei teki, samaväärne on /var/log/tomcat6/localhost.aaa-kk-pp.log fail, kuhu ilmuvad System.out’i abil logitud asjad vaid siis, kui context.xml-i täiendada nii, et seal seisab:
<Context swallowOutput="true">
- Aine näiteid on tüütu lugeda, treppimine on väga mööda ja üsna kiiresti saab selgeks, miks Eclipse automaatset taanete parandamisvõimalust pakub, seda läheb tõesti vaja.
- Suur osa näiteid erineb eelnevatest üsna vähe, mugav on lugeda mõne failivõrdlusprogrammi abil ainult muudatusi, ise kasutasin Kompare’t
- Lohisevate linkide vältimiseks on võimalik kasutada url rewrite filtrit
- Loengutes käimine pole väga ratsionaalne tegevus, kogu vajalik info on aine veebilehel olemas.